Słodko-gorzki wieczór polskich napastników w Bundeslidze. Białek bohaterem, Piątek zawalił w ważnym momencie (VIDEO)

Data dodania: 19-01-2021 22:29

Bartosz Białek strzelił gola dla VfL Wolfsburg w wyjazdowym meczu z 1. FSV Mainz i Wilki wygrały 2:0. Z kolei Krzysztof Piątek przy stanie 0:0 w spotkaniu Herthy Berlin z TSG 1899 Hoffenheim zmarnował rzut karny i ostatecznie ekipa ze stolicy przegrała u siebie 0:3!

Białek wszedł na boisko w 60. minucie, zmieniając Chorwata Josipa Brekalo. Już 5 minut po pojawieniu się na murawie Polak trafił do siatki na 1:0.

Dla byłego zawodnika Zagłębia Lubin to 2. gol w 8. meczu w Bundeslidze. Jednocześnie to szansa na to, by trener Oliver Glasner dawał Polakowi więcej szans. Białek dwa poprzednie mecze przesiedział na ławce, a wcześniej w całym sezonie zaliczył 126 minut.

Wolfsburg wygrał i w tabeli jest na 5. miejscu, mając tyle samo punktów o 4. Borussia Dortmund, która z Łukaszem Piszczkiem po raz kolejny tylko jako rezerwowym przegrała 1:2 z Bayerem Leverkusen. Aptekarze mają teraz o 3 oczka więcej niż BVB.

Porażki doznała Hertha Berlin. I to bardzo dotkliwej, bo aż 0:3 z TSG 1899 Hoffenheim, który przed meczem miał o punkt mniej. Losy spotkania mogły potoczyć się inaczej, gdyby nie zmarnowany rzut karny. Pechowcem w 12. minucie okazał się Krzysztof Piątek. Polski snajper spudłował, a potem lepsi i skuteczniejsi byli goście. Piątek zagrał do 72. minuty i zszedł z boiska przy stanie 0:2.

Hertha w tabeli ma 17 punktów i jest na 14. miejscu. Wciąż zachowuje kilka oczek przewagi nad strefą barażowo-spadkową, chociaż 1. FC Koeln, 16. w stawce, może ten dystan zmniejszyć w środę do dwóch punktów.