Kapitalne spotkanie w Pucharze Włoch. Atalanta grając w dziesiątkę pokonała SS Lazio. Było dużo goli (VIDEO)

Data dodania: 27-01-2021 19:58

W ćwierćfinale Pucharu Włoch Atalanta BC pokonała SS Lazio 3:2 (2:2) i awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Już w 7. minucie na prowadzenie wyszli "Orobici". Na listę strzelców wpisał się Berat Djimsiti. Za niedługo, dokładnie w 17. minucie do wyrównania doprowadził Vedat Muriqi. Reprezentant Kosowa po doskonałym dośrodkowaniu Francesco Acerbiego strzałem głową pokonał doświadczonego Pepe Reinę.

W pierwszej połowie jeszcze bardzo dużo się działo. Padły dwa gole! W 34. minucie do swojego dorobku gola dorzucił Acerbi, ale za chwilę w 37. minucie wyrównał Ruslan Malinovsky po asyście Luisa Muriela.

Na początku drugiej połowy z boiska musiał zejść zawodnik gospodarzy Jose Luis Palomino. Argentyński środkowy obrońca w 54. minucie został ukarany przez sędziego czerwonym kartonikiem.

Wydawało się, że ekipa Gian Piero Gasperiniego będzie miała trudno grając w dziesiątkę, ale zespół z Bergamo od razu zaatakował i w 57. minucie strzelił trzeciego gola. Do siatki popularnych "Orłów" piłkę wpakował Aleksey Miranchuk. Wynik mógł być wyższy, ale w 66. minucie karnego zmarnował Duvan Zapata.

Ćwierćfinał Pucharu Włoch

ATALANTA BC - SS LAZIO 3:2

Bramki: 7 Berat Djimsiti, 37 Ruslan Malinovsky, 57 Aleksey Miranchuk - 17 Vedat Muriqi, 34 Francesco Acerbi