Tym razem faworyt zdecydowanie za mocny. Polacy nie dali rady mistrzom Europy z 2018 roku

Data dodania: 03-02-2021 21:25

Reprezentacja Polski po remisie na wyjeździe z Portugalią nie dała rady zatrzymać giganta po raz drugi. Biało-czerwoni futsaliści przegrali 0:3 w rewanżu w Łodzi w ramach II rundy kwalifikacji eliminacji mistrzostw Europy.

Bramki dla gości strzelili: Cardinal w 15. i 38. minucie oraz Andre Coelho w 20. minucie. Mistrzowie Europy z 2018 roku i czołowy zespół świata wygrał więc dość łatwo i wziął rewanż za niedawny remis 2:2.

Polacy zagrali w składzie: 1. Michał Kałuża - 5. Michał Klaus, 9. Arkadiusz Szypczyński, 11. Krzysztof Elsner, 13. Tomasz Kriezel oraz 12. Łukasz Błaszczyk, 3. Mateusz Madziąg, 4. Sebastian Grubalski, 6. Sebastian Wojciechowski, 7. Piotr Łopuch, 8. Bartłomiej Piórkowski, 10. Sebastian Leszczak, 14. Michał Marek, 15. Patryk Hoły.

Po dwóch kolejkach liderem grupy 8 są Czesi, którzy dwa razy ograli Norwegię i mają bilans bramek 10:0. Drudzy są Portugalczycy z 4 punktami i bilansem bramek 5:2, trzeci Polacy - punkt i bramki 2:5, a stawkę zamykają Norwegowie - 0 punktów i bramki 0:10.

W marcu Polacy zagrają dwumecz z Norwegią, a w kwietniu z Czechami.

Do finałów awansują zwycięzcy grup oraz 6 najlepszych ekip z 2. miejsc. Pozostali dwaj wicemistrzowie grup zagrają baraż o ostatnią przepustkę na Euro, które zaplanowano na początku 2022 roku (19 stycznia - 6 lutego) w Holandii.