Manchester United rozbił rywala, Milan wypuścił wygraną w 93. minucie, Bayer odrobił ogromną stratę i przegrał... Wieczór z Ligą Europy (VIDEO)

Data dodania: 18-02-2021 22:26

Manchester United rozgromił rywala z La Liga, AC Milan stracił zwycięstwo w 93. minucie, Bayer Leverusen odrobił trzy bramki straty i... przegrał. Pierwsze mecze 1/16 finału przyniosły sporo emocji.

Czerwone Diabły z Old Trafford po raz kolejny na geniuszu Bruno Fernandesa zbudowały swoją przewagę i zwycięstwo w... Turynie, bo tam z powodu związanego z nową mutacją koronawirusa zakazu przyjmowania gości z Anglii w Hiszpanii, Real Sociedad San Sebastian podejmował United.

Portugalski lider Manchesteru United w 27. minucie otworzył wynik spotkania. Wykorzystał błędy defensywy Hiszpanów oraz bramkarza Remiro i spokojnie strzelił do pustej bramki.

Kolejne ciosy Czerwone Diabły wyprowadziły po przerwie. W 57. minucie Fernandes trafił na 2:0. Sędziowie długo analizowali tę sytuację, ale ostatecznie uznali gola. W 65. minucie trafił jeszcze Marcus Rashford, w 68. minucie podwyższył Mason Greenwood, ale gol nie został uznany, więc bramką na 4:0, która ustaliła ostateczny wynik, okazała się ta autorstwa Daniela Jamesa z 90. minuty.

***

Tak łatwo nie poszło AC Milan. Włosi co prawda objęli prowadzenie w 12. minucie wyjazdowego meczu z Crveną Zvezdą Belgrad, ale gol Theo Hernandeza nie został uznany i ostatecznie nadal było 0:0. Do 42. minuty, gdy samobójczego gola strzelił Pankov i Włosi schodzili na przerwę przy skromnym prowadzeniu.

Potem dwie bramki padły z rzutów karnych. Wyrównał w 52. minucie Kanga, a 9 minut później Milan wrócił na prowadzenie po uderzeniu Hernandeza "z wapna". Gdy w 77. minucie Rodić za 2. żółtą kartkę wyleciał z boiska, wydawało się, że Milan spokojnie wygra. Rzutem na taśmę Crvena Zvezda jednak wyrównała, a gola na 2:2 zdobył w 93. minucie Pavkov.

***

Do przerwy 0:3 z Young Boys Berno przegrywał Bayer Leverkusen. Odrobienie strat Aptekarzom zajęło w Szwajcarii po przerwie 23 minuty, a już w 52. minucie było tylko 2:3. Gdy wydawało się, że to Niemcy ostatecznie wygrają, gospodarze w 89. minucie trafili na 4:3 i wygrali, chociaż gdyby dowieźli do końca przewagę 3-bramkową, to mieliby jednak większe szanse na awans niż przy wygranej jednobramkowej.