Szalony mecz gangu Stevena Gerrarda, remis Benfiki z Arsenalem, Zieliński zaczął na ławce obok... innego Polaka z Napoli (VIDEO)

Data dodania: 18-02-2021 22:56

Rangers FC prowadzili w Antwerpii, a potem dwa razy przegrywali i ostatecznie wygrali 4:3. Drugi rywal Lecha Poznań z fazy grupowej, czyli Benfica zremisował swój pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy. Przeciwnika Orły miały jednak dużo bardziej wymagającego, bo mierzyły się z Arsenalem. Porażki doznało Napoli, w którym po przerwie zagrał Piotr Zieliński, a drugi Polak przesiedział spotkanie z Granadą na ławce.

Rangersi stracili w 25. minucie kontuzjowanego Taverniera, a więc jednego z najważniejszych graczy, ale ekipa Stevena Gerrarda nie podłamała się i w 38. minucie objęła prowadzenie po strzale Aribo. Jeszcze przed przerwą pojawiły się jednak problemy, bo najpierw wyrównał Avenatti, a w 8. minucie doliczonego czasu gry na 2:1 trafił Refaelov w karnego.

Po przerwie z 11 metrów wyrównał Barisić, lecz Hongal w 66. minucie dał Royalowi Antwerp ponowne prowadzenie. W 83. minucie na 3:3 trafił Kent, a w 90. minucie Barisić strzelił gola z karnego na 4:3 dla Szkotów.

***

Obok Rangersów z grupy z Lechem Poznań i Standardem Liege wyszła też Benfica. Lizbończycy w 1/16 finału wpadli na Arsenal i w 55. minucie objęli prowadzenie po karnym Pizziego. 120 sekund później wyrównał Saka i sprawa awansu jest przed rewanżem otwarta.

***

Straty u siebie odrabiać będzie Napoli. Włosi przegrali z Granadą na wyjeździe po golach Herrery z 19. i Kenedy'ego z 21. minuty. Trener Gennaro Gattuso już w przerwie puścił w bój Piotra Zielińskiego, ale ten poza żółtą kartką się nie zapisał i nie pomógł w tym żadnemu koledze.

Całe spotkanie przegrane ostatecznie 0:2 przesiedział na ławce rezerwowych Napoli Hubert Idasiak. 19-letni bramkarz z Polski zajął miejsce wśród rezerwowych, bo kontuzjowany jest Davide Ospina, czyli numer jeden zespołu. Pod nieobecność Kolumbijczyka wskoczył z ławki Alex Meret.

***

Wyjazdowe zwycięstwa odniosły Villarreal - 2:0 z Red Bull Salzburg, Szachtar Donieck - 2:0 z Maccabi Tel Awis, Ajax - 2:1 z Lille OSC.