Ależ gol Erlinga Haalanda! 20-latek z Borussii Dortmund znowu zachwycił świat

Data dodania: 20-02-2021 19:24

Erling Haaland już jest jednym z najlepszych napastników świata. 20-letni Norweg potrafi bardzo dużo. W meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen zdobył przepiękną bramkę!

Borussia była murowanym faworytem w Revierderby, ale prowadzenie objęła dopiero w 42. minucie po strzale Jadona Sancho. Schalke po pressingu gości straciło piłkę i Anglik wbiegł w pole karne, po czym trafił do siatki.

3 minuty później swój popis dał Haaland. Ładnie podał mu górą Sancho, a Norweg kapitalnie złożył się do strzału "nożycami" i trafił do siatki na 2:0.

Po przerwie Borussia zadała dwa kolejne ciosy. W 60. minucie Raphael Guerreiro trafił na 2:0, a w 79. minucie Haalad ustalił wynik na 4:0. BVB jest na 6. miejscu w tabeli, a Schalke z dużą stratą do bezpiecznych lokat plasuje się na ostatniej lokacie w stawce.