Wojciech Szczęsny zabrał głos po meczu ze Spezia Calcio. Polak obronił rzut karny

Data dodania: 03-03-2021 9:35

We wtorkowym meczu 25. kolejki włoskiej Serie A Juventus FC pokonał Spezia Calcio 3:0 po bramkach Alvaro Moraty, Federico Chiesy oraz Cristiano Ronaldo. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Wojciech Szczęsny. Polak obronił rzut karny.

Polski bramkarz obronił rzut karny w doliczonym czasie gry (90+6). Na bramkę Szczęsnego strzelał Andrey Galabinov. - Spodziewałem się, że może uderzyć w środek. To było łatwe zadanie. To było kluczowe, abyśmy zrozumieli wagę tego momentu. Nawet 1:0 czy 2:0 nie są gwarancją, więc trzeba trzymać rękę na pulsie i unikać straty bramki, która mogłaby zmienić grę. Chciałem zachować czujność moich kolegów z drużyny - powiedział Szczęsny w rozmowie ze "Sky Sports Italia", cytowany przez "Football Italia".

- Nasza druga połowa była bardzo dobra, pierwsza miała zbyt wolne tempo. To także zasługa Spezii za dobrą grę, ale z pewnością musimy się poprawić, abyśmy mogli grać dobrze przez cały mecz, a nie tylko 30 minut - dodał.

- Jesteśmy świadomi, że przeszliśmy przez trudny okres, ale gramy co trzy dni i musimy zrozumieć, jak ważny jest ten moment - przyznał "Szczena".

W tym sezonie Szczęsny rozegrał 19 spotkań w Serie A, puścił 18 goli i zachować 5 czystych kont.

Źródło: Sky Sports Italia/Football Italia

Fot: Marco Canoniero - Shutterstock.com