Piast dostał gole i awans w prezencie od Legii. Artem Szabanow w roli Św. Mikołaja...

Data dodania: 03-03-2021 22:20

Dwa błędy w defensywie, bardzo poważne, kosztowały Legię Warszawa pożegnanie z Pucharem Polski w ćwierćfinale. Wojskowi przegrali u siebie z Piastem Gliwice, chociaż przez większość meczu dominowali na boisku, ale sprezentowali ekipie Waldemara Fornalika dwa gole.

To był ostatni mecz ćwierćfinałowy. Wcześniej awans wywalczyły Arka Gdynia, Raków Częstochowa i Cracovia. Stawkę uzupełnił Piast, który wygrał przy Łazienkowskiej.

Goście już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Źle w polu karnym zachował się Szabanow, nie zdążył z asekuracją Wieteska, a Miszta dostał strzał w tzw. "krótki róg". Jakub Świerczok mógł odbierać gratulacje od kolegów za gola.

Legia przegrywała, przejęła inicjatywę i nacisnęła Piasta, spychając go do defensywy. Do przerwy nie dało to skutku, a najbliżej wyrównania był Wieteska, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Po zmianie stron Legia utrzymała przewagę, a trener Czesław Michniewicz zaczął dokonywać zmian. I jeden z rezerwowych, a mianowicie Rafael Lopes, trafił głową z bliska na 1:1 po świetnym dograniu od Mladenovicia.

Legia strzeliła na 1:1 i dążyła do tego, by rozstrzygnąć rywalizację bez dogrywki. Piast pozostał cofnięty, ale dostał od Legii prezent. Gdy Wojskowi atakowali i zapędzeni byli pod pole karne gości, fatalnie do tyłu zgrywał Szabanow. Futbolówkę przejął Tiago Alves, uprzedził będącego ostatnim obrońcą Mateusza Wieteską, ograł jeszcze Misztę i wpakował piłkę do siatki. Legia nie była już w stanie odpowiedzieć, więc może skupić się na walce o mistrzostwo, bo Pucharu Polski nie zdobędzie.