Robert Lewandowski odpowiedział Eringowi Haalandowi. Co za starcie snajperów w Der Klassiker. Bayern przegrywał 0:2... (VIDEO)

Data dodania: 06-03-2021 19:00

Robert Lewandowski odpowiedział na dwie bramki Erligowi Haalandowi i strzelił trzy gole w meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. Goście prowadzili w Der Klassiker 2:0., ale przegrali 2:4!

Starcie na Allianz Arena zaczęło się sensacyjnie, bo Borussia po golach z 2. i 9. minuty prowadziła 2:0. Dwukrotnie Manuela Neuera pokonał Erling Haaland.

Bayern po nokautujących ciosach otrząsnął się dopiero po 20 minutach. Wówczas do siatki trafił Lewandowski i gospodarze złapali kontakt z BVB.

W 44. minucie gospodarze wyrównali, a swojego 30. gola w sezonie strzelił Lewandowski. Polski napastnik trafił na 2:2 z rzutu karnego.

Po przerwie Bayern udowodnił swoją wyższość, ale dopiero w końcówce. W 88. minucie Leon Goretzka trafił na 3:2, a Lewandowski w 90. minucie ustalił wynik spotkania na 4:2. To 31. gol Polaka w tym sezonie. Do rekordu Gerda Muellera zostało 9 trafień...